Portret Van Basten verzilverbaar
Op 5 december 2007 bepaalde de rechtbank in Amsterdam dat Dutch Filmworks als producent van de DVD 'De mooiste doelpunten aller tijden' inbreuk maakt op het portretrecht van Van Basten. Zijn foto stond op de omslag en opnames van zijn doelpunten waren op de DVD te zien. Deze zaak is eerder al onderwerp geweest van een kort geding waarin hetzelfde verbod als voorlopige maatregel ook werd uitgesproken. Voor het gebruik van zijn portret had Van Basten geen toestemming gegeven. Hij beriep zich met name op artikel 21 Auteurswet waarin het portretrecht is geregeld.
Door zijn verzilverbare populariteit heeft Van Basten als BN-er volgens de rechter een 'redelijk belang' om zich te verzetten tegen de verkoop van de DVD met een foto van hem daarop. Ook tegen de vertoning van Marco van Basten op de DVD zelf kan hij zich verzetten.
Dutch Filmworks voerde aan dat zij heeft gehandeld op basis van een licentie van een andere partij, maar die bleek zelf niet over voldoende rechten te beschikken. De rechter vond dat Dutch Filmworks het gebruiksrecht niet heeft aangetoond. Bovendien had Dutch Filmworks de DVD zeker na de aanschrijving al direct uit de handel kunnen en moeten nemen. Vanaf dat moment kon Dutch Filmworks zich in ieder geval niet meer op eventuele goede trouw beroepen.
De rechter wees een vergoeding voor misgelopen royalty's toe. Een afdracht van (een deel van) de winst en immateriƫle schadevergoeding werd niet toegewezen.
publicatiedatum: maandag 10 december 2007
Artikelen
Eerste Kamer akkoord met nieuwe cookiewet
Op 8 mei jl. ging de Eerste Kamer akkoord met de nieuwe 'Cookiewet'. De nieuwe wet treedt& ...
Seminar IT inkopen zeer geslaagd
Op grond van de reacties van de aanwezigen mogen wij terugkijken op een zeer geslaagd seminar o ...
Succesvol IT inkopen - 18 april 2012
Op 18 april 2012 organiseren wij samen met Flevum een 'Vision Meeting' over inkoop van IT. Deze b ...
- Email marketing geketend - column in Adformatie
- Succesvolle IE-lunch van het zuiden
- Actualiteitenlezing intellectuele eigendom
- Nieuwe code voor alcoholreclame
- Nieuwe email code van kracht
- The Art of Excellence
- Uw rechten onnodig in gevaar bij faillissement
- Annemarie Bolscher cum laude!
- 5 jaar Louwers IP|Technology Advocaten
- Artikel in Adformatie over affiliate marketing
- Design als vormmerk









